Slovíčko AŽ v náborové inzerci

Služby s přidanou hodnotou

V minulém článku jsem se zmínila o kouzelném a často používaném slovíčku AŽ. Tohle slovíčko se opravdu hojně objevuje v různých inzerátech, které lákají potenciální zaměstnance na pohovory a náborové dny.Co se za ním skrývá a v čem je jeho moc? Pojďme se na to společně podívat.

Nedávno jsem jela okolo billboardu, na kterém zářivě svítila částka „až 30.000Kč/měsíčně *. Nechtělo se mi tomu úplně věřit, protože přeci jen už trochu triky personalistů a firem znám. Vždyť v tomto oboru dělám už dost dlouho. A tak jsem si slíbila, že se okolo té skvělé nabídky půjdu projít, abych si přečetla poznámku u hvězdičky. A jasně, bylo to tam – to, co skoro nikdo nečte, to, co Vám na pohovorech říkají tak potichu, že to skoro neslyšíte.

U hvězdičky stála slova jako : v průměru, při splnění pracovního fondu, při odpracování všech přesčasových směn, při práci ve špičce, o víkendech, o svátcích…  No podmínek, za kterých můžete získat „až 30.000Kč za měsíc“ bylo opravdu hodně. Připomnělo mi to pohádky, ve kterých princezna vymýšlí nesplnitelné 3 úkoly  a tajně doufá, že je nikdo z nápadníků nesplní. Tohle bylo hodně podobné, jen těch úkolů bylo ještě více. Nač troškařit že? Jsme přeci chránění slovíčkem AŽ.

Ale v čem je kouzlo toho slovíčka a proč ho firmy tak rády využívají? No protože je to slovíčko malinké, ale všezahrnující. Málokdo si ho všimne, málokdo ho bere vážně. A když už na ten pohovor vyrazíte, tak slyšíte jen tu částku. Vždyť to číslo, které Vám říkají je tak krásné. Bohužel až na to záludné AŽ, tak opatrně na něj.

Sdílet na:
Šárka Sehnalová

Šárka Sehnalová

Šárka je momentálně na rodičovské dovolené a zároveň pracuje na částečný úvazek jako mzdová účetní firmy T.RAD Czech s.r.o. Před nástupem na RD byla v této firmě 8 let zaměstnaná na pozici HR specialisty a měla krom mzdové agendy na starosti kompletní HR aktivity. Dálkově vystudovala obor personální management a organizační rozvoj na Masarykově univerzitě v Brně. Má ráda svou práci hlavně pro její rozmanitost a neobvyklé situace, se kterými se musí poprat.

Komentář