O nás

Proč portál o managementu?

Ptáte se k čemu může být užitečný další portál? A navíc o managementu? Začnu trochu zeširoka, ale nebojte, k podstatě věci se dostanu :-).

Posledních mnoho let trávím ve firmách. Ať už jako aktivní manažer, nebo vzděláváním a rozvojem kolegů-manažerů. Ač si myslím, že úspěch každé firmy je přímo úměrný schopnostem manažerů, občas je jejich práce vnímána jako něco, co se děje „samo“:

  • Je přece samozřejmé, že se umíme domluvit.
  • Je samozřejmé, že porady mají být dobře vedené.
  • Je samozřejmé, že (když už jsem manažer) nějak dosáhnu toho, aby lidé chtěli pracovat a dokonce dosahovali výsledků.

Jenže ono to v praxi tak jednoduché nebude. A právě proto je zde portál management.cz. Chtěli bychom Vám zprostředkovat zajímavé a doufejme, že i užitečné články o náročném povolání jménem manažer. Protože být manažerem, to je především neustálé učení se. Z vlastních zkušeností, ze zkušeností ostatních, z knih.

Knihy

Pro koho je portál určen?

Ptáte se, zda je portál určen právě Vám? Je určen pro každého, kdo nějakým způsobem vede lidi. A to jak přímo, ale i nepřímo – třeba spolupracuje s ostatními na nějakých projektech. Management je o dosahování výsledků s pomocí jiných lidí. Takže pokud potřebujete spolupracovat s ostatními, jste tu správně :).

S čím Vám portál pomůže?

Asi nečekejte, že Vám řekneme, co je dobře a co špatně. Management nepatří k povoláním, kde by fungovali návody typu „20 zaručených způsobů jak…“. Přeci jen každá firma, či organizace je v jiné situaci, pohybuje se v jiném prostředí a v jiném businessu. Ale hlavně celý management začíná a končí u lidí. A proto to, co někde funguje, nemusí jinde fungovat vůbec.

To, čím Vám můžeme pomoci, je zprostředkování našich zkušeností. Ukázání toho, co všechno je v managementu možné. Můžeme popsat v jakých podmínkách to k výsledkům vedlo, ale i kdy to vedlo úplně jinam. A těšíme se na Vaši zpětnou vazbu – ať už na to, co píšeme, nebo náměty o čem byste zde chtěli číst.

Tak ať se Vám management.cz líbí!

Michal Henych