Tipy na knihy od Ježíška

Tipy na knihy od Ježíška

Vánoce se blíží a jeden z dárků, který určitě nic nepokazíte je knížka. Podívejte se na několika zajímavých knih s manažerskou tematikou.

Nakladatelstvím, které vydává asi nejzajímavější manažerské knihy je Management Press. U nich najdete několik zajímavých novinek:

EGO versus EQ – Je jasné, že ego a emoční inteligence, neboli schopnost jednat s ostatními, mohou jít celkem často proti sobě. Tzv. přebujelé ego bývá často zdrojem konfliktů ve firmě. Z toho důvodu si myslíme, že kniha bude prospěšná každému manažerovi.

2014-1125-kniha-ego

 

Zásadní odpovědnost: Jak řešit nesplněné sliby a nepřijatelné chování – někde jsem slyšel (příšerné) rčení, že slibem nezarmoutíš. Jenže nesplněné sliby jsou velkým problémem v důvěře mezi lidmi. Na druhou stranu, často u obchodníků vidíte, že jsou schopni vám naslibovat téměř cokoliv, aby prodali.

2014-1125-kniha-zasadni odpovednost

 

Dalším nakladatelstvím manažerských titulů je Grada:

Dokonalý život: Být průměrný není normální – kniha českého autora Pavla Vosoby. Zajímavá je tím, že se nejedná o klasickou odbornou literaturu, ale román. Nicméně, kdo znáte knihy Pavla Vosoby, nečekejte žádné návody. Hodně věcí nechává autor k domýšlení čtenářům.

2014-1125-kniha-dokonaly-zivot

 

A ještě jeden tip z nakladatelství Bizbook. Není to úplně novinka, ale rozhodně stojí za přečtení:

Projekt Voodoo – Projekty z 99% nejsou neúspěšné, protože je použita špatná metodika – za neúspěchem stojí lidé. Jak to tedy udělat, aby se pravděpodobnost úspěch zvedla? Autorka rozebírá problematiku velmi čtivou formou a na  projektové řízení se dívá hodně pragmaticky – stylem ne co by se mělo dělat, ale co se skutečně děje a jak se s tím vypořádat.

2014-1125-kniha-voodoo


Zdroj titulního obrázku: FreeImages.com/Villedieu Christophe

Ostatní obrázky: Nakladatelství jednotlivých knih

Sdílet na:

Komentář