Žádný e-mail po dovolené

Tak kolik máte po příchodu z dovolené nevyřízených mailů? 50? 100? 500? Nebo třeba žádný?

Možná vás o víkendu minul článek na serveru novinky.cz. Přišel nám ale tak zajímavý, že stojí za to ho komentovat. Píše se v něm, že německá automobilka Daimler maže všem svým zaměstnancům maily během jejich dovolené.

Ti z vás, co mají nějaký „chytrý“ telefon to asi znají. Hloupý telefon totiž nepozná, že jste na dovolené a nacházíte-li se v ČR, či máte zapnutý datový roaming, neustále vás bombardují upozornění, že vám někdo píše. No a vy neodoláte, začtete se… a jste v práci, tedy alespoň mentálně.

Některým firmám však dochází, že takhle si asi moc neodpočinete a tak se nám zdá počit Daimleru velmi přínosný. A to hned ze dvou důvodů. Samozřejmě s upozorněním na mobilu si můžete poradit sami, prostě je vypnete, nicméně opatření s mazáním to udělá za vás :). Ale vypnutím upozornění se nezbavíte pondělní podovolenkové depresi při zapnutí mailu. Někde vyšly dokonce studie, že pondělí po dovolené je opravdu nejvíce depresivní den pro každého zaměstnance.

Myslíme si, že i přes toto opatření, vám stejně žádná důležitá informace neunikne. Trochu to totiž připomíná příběh, který nám vykládal jeden kolega. Měli na vysoké škole starého pana profesora a to v době, kdy se důležité informace šířily jednoduše – oběžníkem. No a pokaždé, kdy někdo zaťukal s oběžníkem, pak profesor ho zahodil a řekl: „Jestli seš důležitej, přijdeš ještě jednou.“

Zde najdete zmíněný článek.


Zdroj obrázku: FreeImages.com/Sergio Carracedo

 

Sdílet na:

Komentář